I spotkanie konsultacyjne dot. Systemu iPFRON+ w Warszawie

data30 czerwca, 2022
I spotkanie konsultacyjne dot. Systemu iPFRON+ w Warszawie

Ułatwienie osobom z niepełnosprawnościami oraz podmiotom działającym na ich rzecz aplikowanie o środki PFRON oraz poprawa jakości życia niepełnosprawnych obywateli to główne cele budowanego Systemu iPFRON+.

W pierwszym dniu spotkania z przyszłymi Beneficjentami przedstawiciele zespołu iPFRON+ prezentują system, programy wsparcia, które będą nim objęte oraz harmonogram działań projektowych. Na spotkanie przyjechali przedstawiciele organizacji pozarządowych z całej Polski i na spotkaniu przeszli całą procedurę złożenia wniosku w Systemie, dowiedzieli się, które zadania będą obsługiwane przez iPFRON+, jakie są różnice między dotychczasowym wnioskiem, składanym w wersji papierowej, a tym, który będzie procedowany w Systemie całkowicie w wersji online. Do niewątpliwych korzyści należeć będzie to, że wszystkie wnioski będą skupione w jednym miejscu w podziale na statusy i z możliwością filtrowania.  PFRON będzie miał możliwość samodzielnej konfiguracji Programów Wsparcia, i możliwość skorzystania z jednolitej bazy danych wsparta narzędziem Business Intelligence.

Na koniec pierwszego dnia spotkania konsultacyjnego przewidziano przedstawienie planów szkoleniowych, które będzie realizowane dla 2000 osób w całej Polsce, a po nim panel dyskusyjny. Następne spotkanie konsultacyjne dla organizacji pozarządowych przewidziano na koniec lipca br.