Jeszcze przed świętami zdobądź wiedzę dot. systemu iPFRON+, by móc samodzielnie składać wnioski o dofinansowanie
Działasz na rzecz osób z niepełnosprawnościami? Pracujesz w OPP? To szkolenie jest dla Ciebie!
Szkolenie z iPFRON+ jest dwudniowe, warsztatowe, nastawione na zdobycie praktycznej wiedzy i umiejętności. Obecnie zapełniane są miejsca na szkolenia stacjonarne, które odbędą się 6 i 7 grudnia w Kołobrzegu oraz 6 i 7 grudnia w Katowicach. Szkolenie odbywa się w godzinach 10:00-18:00 pierwszego dnia i w godzinach 8:00-16:00 drugiego dnia. Zapewniamy zakwaterowanie i wyżywienie podczas szkoleń. Nie zwracamy Uczestnikom kosztów dojazdu.
Szkolenie jest jedyną okazją, do zdobycia umiejętności potrzebnych do swobodnego poruszania się po systemie iPFRON+
Prosimy o zgłaszanie na jedno szkolenie maksymalnie dwóch Uczestników z danej organizacji pożytku publicznego. Informujemy, że jedna osoba może wziąć udział w szkoleniu tylko jeden raz i może zarejestrować się tylko na jedno wybrane szkolenie. Zrób to teraz: Szkolenia stacjonarne - iPfron+ Strona główna
System iPFRON+ umożliwiać będzie składanie wniosków aplikacyjnych i rozliczanie środków dla wszystkich obecnych oraz przyszłych Programów Wsparcia PFRON, które realizowane są bezpośrednio przez Fundusz.
„System jest obecnie budowany i zostanie w pełni uruchomiony w 2023 r. Będzie to nowoczesne narzędzie informatyczne umożliwiające samodzielne tworzenie oraz konfigurację Programów Wsparcia. iPFRON+ stanowić będzie jedną z dwóch platform internetowych PFRON wspierających proces udzielania dofinansowań: iPFRON+ oraz SOW. Stąd ważne jest rozróżnienie pomiędzy tymi systemami. iPFRON+ będzie platformą służącą do obsługi spraw w ramach Programów Wsparcia realizowanych bezpośrednio przez PFRON. System SOW służy do obsługi zadań realizowanych przez jednostki samorządu terytorialnego” – mówi Daniel Cymbaluk, koordynator projektu iPFRON+.
Jak będzie wyglądało zastosowanie iPFRON+?
„System iPFRON+ będzie wspierać użytkowników na wszystkich etapach prowadzenia sprawy, począwszy od przygotowania i złożenia wniosku, aż do rozliczenia środków. System tworzony jest z naciskiem na dostępność (rozumianą znacznie szerzej, niż tylko wytyczne WCAG 2.1). Wyposażony zostanie także w liczne mechanizmy wspierające użytkowników m.in. walidacje formularzy, pomoc kontekstową, materiały multimedialne, wirtualnego asystenta (chatbota), możliwość kopiowania wniosków, narzędzia komunikacji wewnętrznej itp. Transparentność procesu zapewni zestaw komunikatów systemowych informujących o bieżącym statusie sprawy” – dodaje D. Cymbaluk.
Zapisz się na szkolenie stacjonarne, tutaj: Szkolenia stacjonarne - iPfron+ Strona główna.W razie pytań – jesteśmy do dyspozycji pod adresem: szkoleniaipfronplus@pfron.org.pl