Czym jest iPFRON+ ?

Działasz na rzecz osób z niepełnosprawnościami? Już wkrótce skorzystasz z Systemu iPFRON+

iPFRON+ to nowoczesna platforma informatyczna wspierającą obsługę obecnych oraz przyszłych Programów Wsparcia realizowanych bezpośrednio przez PFRON.

Jakie są cele iPFRON+?

Ułatwienie ON oraz podmiotom działającym na ich rzecz aplikowanie o środki PFRON i poprawa jakości życia niepełnosprawnych obywateli. Kolejnym celem jest usprawnienie i przyspieszenie procesu udzielania dofinansowań. Jak również zapewnienie pełnej transparentności wydatkowania środków publicznych.

Czym różni się iPFRON+ od SOW?

System SOW służy do obsługi zadań realizowanych przez jednostki samorządu terytorialnego. W obecnej konfiguracji Programów Wsparcia System iPFRON+ będzie w dużej mierze skierowany do organizacji pozarządowych wnioskujących o środki w ramach „zadań zlecanych”, a także do osób z niepełnosprawnością, pracodawców prowadzących ZPCH oraz placówek edukacyjnych korzystających z innych programów wsparcia realizowanych przez PFRON.

Jak będzie wyglądało zastosowanie iPFRON+?

System iPFRON+ będzie wspierał użytkowników na wszystkich etapach prowadzenia sprawy. Począwszy od uzyskania informacji, wypełnienia wniosku, jego podpisania i złożenia, przez dokonanie ewentualnych wyjaśnień i uzupełnień, do zawarcia umowy i rozliczenia dofinansowania.  Użytkowników Systemu będzie wspierać profesjonalna Infolinia oraz nasza wirtualna asystentka Kinga. Kopalnią wiedzy w zakresie funkcjonalności i zasad użytkowania Systemu iPFRON+ będzie portal e-learningowy oraz filmy instruktażowe.

Co umożliwi składanie wniosku w iPFRON+?

Znacznie skróci się czas obsługi całego procesu dofinansowań. Dzięki narzędziom aktywnie wspierającym osoby z różnymi rodzajami niepełnosprawności załatwienie sprawy możliwe będzie w pełni bez wychodzenia z domu. Załączniki będą mogły być dodawane w formie zdygitalizowanej. Część danych we wniosku będzie wypełniana automatycznie. System jeszcze przed złożeniem wniosku będzie walidował błędy.

Szkolenia z iPFRON+

Na szkolenia zapraszamy osoby z organizacji pozarządowych, które realizują zadania zlecone PFRON. Jak się zgłosić? Wystarczy napisać maila na adres: szkoleniaipfronplus@pfron.org.pl 

Spotkania konsultacyjne dot. iPFRON+

Celem spotkań jest prezentacja Systemu iPFRON+, omówienie najważniejszych jego funkcjonalności w zakresie aplikowania o dofinansowanie, jak i komunikacji pomiędzy osobą niepełnosprawną, organizacją działającą na jej rzecz, a PFRON-em. W czasie spotkań konsultacyjnych zapoznajemy się z opiniami NGO-sów odnośnie systemu budowanego przez PFRON w ramach projektu. Spotkania konsultacyjne koordynuje Magdalena Gursztyn, magdalena.gursztyn@pfron.org.pl.

Chcesz być na bieżąco z informacjami o iPFRON+?

Znajdź nas w serwisach społecznościowych. Na Facebooku (https://www.facebook.com/iPFRONplus), Twitterze (https://twitter.com/IPfron), i Linkedin (https://www.linkedin.com/company/ipfronplus).